Dosc tania zwirownia Konin

Piszemy na dowolne tematy.
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dosc tania zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co oznacza określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Potocznie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które zajmuje się dostarczaniem pisaku i kruszywa do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy wykorzystaniu ciężkich maszych jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do żwiru, należy usunąć górną nawierzchnię torfu. Pod nią przeważnie zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu można przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod złożami torfu zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który możemy podziwiać codziennie.

Żeby przybliżyć technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wstukamy więc szukane hasło żwirownia Konin i sprawdźmy co przyniosą nam rezultaty wyszukiwania. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, jesteśmy w stanie odnaleźć ciekawe informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, należą do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny mały żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia wielkich bloków skalnych. Tak więc większość z sprzedawanych żwirów ozdobnych posiada tą samą średnicę. Sama natura nie wykonała by milionów kamyczków o tak identycznych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na terenie złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najwyższej jakości. Również wartość tego rodzaju żwiru jest znacznie wyższą od pozostałych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Bazą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego typu podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na dole gruby żwir, kolejno o drobniejszej gramaturze i na końcu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Dowolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość